logo

III Kategorija, I etapa // Subota, 25. Januar // 12.30 – 15.15

12.30 - 13.10

 

IME

PREZIME

DATUM ROĐENJA

KLASA

KOREPETITOR

PROGRAM

1

Stefani

PIJETLOVIĆ

18.12. 1995.

Giorgio Surian

Milivoje Veljić

I etapa

D. Scarlatti: Qual farfalletta amante
J. Haydn:
Rečitativ Und Gott sprach i arija Nun beut die Flur, iz oratorijuma "Die Schöpfung"
II etapa

R. Strauss: Zueignung, op. 10/1
J. M. Hauer: Hölderlin-Lieder, op.6: 3. Sonnenuntergang
D. Pejačević: U lovu je mjesec na sunce
Ch.Gounod: Air des bijoux, recitativ i arija Margarete iz opere "Faust"

2

Natalija

RADOSAVLJEVIĆ

14.11. 1995

Daniela Denschlag

Milivoje Veljić

I etapa
G. B. Pergolesi: Stizzoso, mio stizzoso, arija Serpine iz opere "Služavka gospodarica"
F. Mendelssohn-Bartholdy: Jerusalem, arija soprana iz oratorijuma "Paulus"
II etapa
C. Schumann: Die Loreley
A. Berg: Die Nachtigall, iz opusa "Sedam ranih pesama"
С. Рахманинов: Здесъ хорошо, Op.21 br.7
G. Donizetti: Quel guardo il cavaliere...So anch'io la virtù magica, arija Norine iz opere "Don Pasquale"

3

Marko

RISTIĆ

25.05. 1992.

Valentina Taškova

Katarina Jovanović

I etapa
T. A. Arne: Preach not me your musty rules
J.Haydn: Und Gott schuf den Menschen/Mit würd und hoheit
, rečitativ i arija Uriela iz oratorijuma "Die Schöpfung"
 II etapa
J. P. Sacco: That's life
Рахманинов: Пощады я молю
R. Leoncavallo: Mattinata
G. Verdi: Questa o quella,
arija Vojvode od Mantove iz opere "Rigoletto"

4

Paula

TUMIR

26.1. 1997.

Arijana Gigliani-Philipp

Josipa Hudeček

I etapa

C. W. Gluck: O del mio dolce ardor, arija Parisa iz opere "Paris i Helena"
A. Vivaldi: Aria del Vagante, arija iz oratorijuma "Juditha Triumphans"
 II etapa

С. Рахманинов: Не пой красавица
Н. Римский-Корсаков: Когда волнуется желтеющая нива
P. Konjović: Nane, kaži tajku
W. A. Mozart: Batti, batti o bel Masetto
, arija Cerline iz opere "Don Đovani"

13.15 - 14.15

 

IME

PREZIME

DATUM ROĐENJA

KLASA

KOREPETITOR

PROGRAM

5

Lana

ŽIVČIĆ

19.09. 1997.

red.prof. Lidija Horvat Dunjko

Milivoj Veljić

I etapa

 F. Gasparini: Lasciar d'amarti
G. F. Handel: Would Custom Bid the Melting Fair, arija za sopran iz oratorijuma "Susanna", HWV 66
II etapa

J. Brahms: Immer leiser wird mein Schlummer
C. Engel: Sea-Shell
B. Bersa: Robinjica
W. A. Mozart: Non so piu cosa son
, cosa faccio, arija Kerubina iz opere "Figarova ženidba"

6

Mateo

ĐIKIĆ

07.11. 1995

Sanja Erceg Vrekalo

Jovana Vasić

I etapa

F. Gasparini: Lasciar d’amarti
G. F. Händel: Turn not, O queen,
iz Uskršnjeg oratorijuma
 II etapa

F. Mendelssohn: Venetianisches Gondellied
R. Strauss: Morgen!
E. Cossetto: Adios Querida
E. Humperdinck: Ach wir armen Leute,
iz opere "Ivica i Marica"

7

Romina

KIRILENKO

11.08. 1997.

Martina Đurđević

Laura Malovac

I etapa
A.Vivaldi: O servi volate
J.S.Bach: Ich will dir mein Herze schenken

 II etapa
F.Schubert: Frühlingstraum
M.de Falla: Seguidilla murciana
I.Lang: Murve
W.A.Mozart: Vedrai carino, arija Zerline iz opere Don Giovanni

8

Olivera

KRIVOKUĆA

18.09. 1997.

Valentina Taškova

Katarina Jovanović

I etapa
A. Scarlatti: Rompe sprezza
G. F. Handel: If God be for us, who can be against us?, arija za sopran iz oratorijuma "Messiah"
II etapa

F. Schubert: Vedi, quanto adoro, D. 510
A. Dvořák: Když mne stará matka
F. Poulenc: Les chemins de l'amour

V. Herbert: Art is calling for me, arija Steline iz operete "The Enchantress"

14.30 - 15.15

 

IME

PREZIME

DATUM ROĐENJA

KLASA

KOREPETITOR

PROGRAM

9

Tena

LONČAREVIĆ

19.07. 1996.

Giorgio Surian

Milivoje Veljić

I etapa

B. Marcello: Il mio bel foco
G. Rossini : Crucifixus
iz mise "Petite messe solennelle"

II etapa
F. Schubert: Der Zwerg
J. Gotovac: Žalba na zemlju, Pesme čeznuća, op. 21.
B. Bjelinski: Aleluja, Candomble
W. A. Mozart: Ah, chi mi dice mai, arija Dona Elvire iz opere "Don Đovani"

10

Ana

MARIĆ

16.08. 1996

Judith Kopecky

Milivoje Veljić

I etapa
G.F. Händel: Vani sono i lamenti... Svegliatevi nel core iz opere "Giulio Cesare"
J. S. Bach: Et exultavit spiritus meus iz kantate "Magnificat"
II etapa
G. Fauré: Au bord de l'eau
H. Eisler: Frühling
G. Rossini: Cruda sorte!... Già so per pratica
iz opere "L’Italiana in Algeri"

11

Gregor

MERMOLJA

23.06. 1992

Jerica Rudolf

Marko Kanalec

I etapa

A. Scarlatti: Gia il sole dal Gange
G. F Händel: How willing my paternal love
(iz oratorija Samson)
 II etapa

R. Schumann: Die beiden Grenadiere
C. Guastavino: El clavel del aire blanco
F.S. Vilhar: Mornar
W.A. Mozart: Ubriaco non son io
(iz opere La finta semplice)